Cyklopobyt
Cyklopobyt

Cyklopobyt patří mezi oblíbené pobyty

Cyklopobyt je určen pro lidi, kteří chtějí skloubit dovolenou společně s aktivním odpočinkem. Kolo, které v tomto případě hraje důležitou roli, je dopravní prostředek, díky kterému můžete navštívit místa, o kterých byste neměli ani zdání. Historie tohoto jednostopého prostředku sahá až před rok 1818. V tomto roce si nechal Drais patentovat řiditelné otočné přední kolo. K tomuto kolu roku 1861 vymyslel Pirr Michaux pedály a nazval tento prostředek vélocipede.  První doplňky ke kolu se začaly vyrábět až kolem roku 1895. Mezi prvními byly vyrobeny světla a plátěné blatníky. Až začátkem 20. století se objevila kola s řetězovým převodem, která ulehčovala jízdu do kopce. Dalším významným mezníkem pro vývoj kola se staly 70. a 80. léta, kdy bylo vynalezeno horské kolo.

Cyklopobyt Vám nabízí nejen rekreaci a odpočinek, ale také poznání a čerstvý vzduch kolem Vás. Díky cyklostezkám, které jsou velmi rozšířené, nemusíte mít strach ze silničního provozu. Ovšem ani na cyklostezkách nepodceňujte výbavu a oblečení. Vždy se vyplatí mít helmu a brýle, které chránění oči před hmyzem, který by Vám mohl vlétnout do očí. Pohodlné oblečení a obuv Vám Váš výlet zpříjemní, nikde Vás nic nebude tlačit a odírat se.

bezmocnost
pocit moci
mrazení
štěstí
zábavnost
nadšení
strach
vzrušení
nespoutanost
radost
časově náročné
náročné psychicky
adrenalin
relaxace
náročné fyzicky
sebepoznání
vědomosti
dovednosti
zručnost
rozhled
zkušenosti
pro páry
pro dospělé
pro děti
pro muže
pro ženy
pro seniory
radost
69%
náročné fyzicky
50%
zábavnost
67%
adrenalin
49%
relaxace
79%
dovednosti
48%
pro děti
82%
pro dospělé
97%
nadšení
67%

Andrea Fuksová
adrenalin 50%
zábavnost 75%
náročné fyzicky 39%
radost 72%

V každé kultuře existuje určitá forma terapeutické masáže; popisy mnoha metod, které jsou používány dodnes, známe z nejstarších zapsaných lékařských textů. Čínský rukopis z roku 2700 před naším letopočtem doporučuje každé ráno provádět automasáž „proti nachlazení.