Prodloužený víkend v horách
Prodloužený víkend v horách

Pobyt na horách dodá sílu a energii

Hora je přírodně vytvarovaný vzestup povrchu země. Vzniká přirozeně bez zásahu lidské činnosti. Mívá kuželovitý tvar a jejich stáří je velmi rozmanité. Dříve byly hory považovány za sídla bohů, proto také byly často uctívané a lidé se báli na jejich vrcholky lézt.

Až v průběhu 20. století se lidé rozhodli vystoupit na vrcholky hor. Od této doby se také začalo používat označení horolezectví. Výška hor je rozmanitá a je určovány jako nadmořská výška jejich vrcholu. V České republice je za nejvyšší horu považována hora Sněžka, která leží v Krkonoších. Její velikost je 1602 metrů. Nejvyšší horou Evropy je známý Mont Blanc a nejvyšší horou světa je poté Mount Everest.

Pobyt na horách Vám z hlavy odvane Vaše každodenní starosti a stres a zregenerujete mysl i tělo. Ať už se rozhodnete pro hory v zimním či letním období, vždy na Vás čeká spoustu zábavy a zážitků, na které budete dlouho vzpomínat.

bezmocnost
pocit moci
mrazení
štěstí
zábavnost
nadšení
strach
vzrušení
nespoutanost
radost
časově náročné
náročné psychicky
adrenalin
relaxace
náročné fyzicky
sebepoznání
vědomosti
dovednosti
zručnost
rozhled
zkušenosti
pro páry
pro dospělé
pro děti
pro muže
pro ženy
pro seniory
adrenalin
59%
sebepoznání
67%
pro dospělé
98%
pro děti
66%
pro seniory
27%
nespoutanost
65%
štěstí
71%
relaxace
79%
náročné fyzicky
52%
rozhled
64%

Dana Brázdilová
pro seniory 7%
pro děti 62%
pro dospělé 100%
sebepoznání 71%
adrenalin 66%

V každé kultuře existuje určitá forma terapeutické masáže; popisy mnoha metod, které jsou používány dodnes, známe z nejstarších zapsaných lékařských textů. Čínský rukopis z roku 2700 před naším letopočtem doporučuje každé ráno provádět automasáž „proti nachlazení.